Faktory, které snižují hormonální hladiny

(výňatek z oficiální stránky Dinah Rodrigues - http://www.dinahrodrigues.com.br/yoga/cz_stress.htm)

Určitě můžeme jmenovat tyto nejdůležitější faktory:

ŽIVOTNÍ STYL

Ve svých každodenních činnostech je pro ženu důležité udržet rovnováhu mezi prací, volným časem, tělesným pohybem a spánkem. Všechny extrémy škodí: nemělo by se ani přehnaně trénovat a hubnout, ani až do vyčerpání pracovat, neboť toto vše snižuje produkci hormonů a může to vést až k předčasné menopauze. Aktivity ve volném čase by neměly vyvolávat stres.

STRES

Je vědecky dokázáno, že stres silně ovlivňuje produkci estrogenu a progesteronu - dvou nejdůležitějších ženských hormonů. Z tohoto důvodu věnujeme stresu při Terapii Hormonální jógy zvláštní pozornost. Dochází k prevenci a úbytku stresu pomocí psychologické orientace, specifických cviků i pomocí relaxace a Jóga-Nidra (terapeutická technika, která pracuje s představivostí a má psychosomatické účinky).

VÝŽIVA

Výživa by měla být velmi zdravá: hodně ovoce, zeleniny, výhonků alfaalfa a semínek, mléčných výrobků, tofu, mateří kašičky, fytohormonů* atd. Doporučujeme vyhýbat se potravinám průmyslově zpracovávaným – s konzervačními látkami a barvivy. Snižovat konzumaci kávy, černého čaje a alkoholu.

KOUŘENÍ

Chtěla bych připomenout, že také kouření působí škodlivě na hormonální produkci. Může dokonce způsobit i předčasnou menopauzu.REZERVACE
  • Otevřené lekce
  • Uzavřené kurzy
  • Vybrané služby
  • Dárkové poukazy
PROVOZOVATEL